یکی از افتخارات دکتر نوبهار،‌ این است که توانسته بسیاری از کودکان دارای ترس و استرس مفرط را به دندانپزشکی علاقمند کند.

درباره دکتر نوبهار

دکتر شکوفه نوبهار در سال ۱۳۸۴ وارد دانشگاه شد و دوره دندانپزشکی خود را به مدت شش سال و در شهر اصفهان گذارند. او بلافاصله در آزمون تخصص پذیرفته شد و دوره تخصص خود را در رشته دندانپزشکی کودکان و در شهر همدان آغاز نمود. دکتر نوبهار در سال ۱۳۹۳ مطب تخصصی خود جهت انجام دندانپزشکی کودکان را در کرمانشاه افتتاح نمود و تا به امروز در این مرکز مشغول به فعالیت است.

یکی از افتخارات دکتر نوبهار،‌ این است که توانسته بسیاری از کودکان دارای ترس و استرس مفرط را به دندانپزشکی علاقمند کند و کار درمانی آنها را به نحو احسن و با همکاری کامل خودشان به انجام برساند. وی با تکنیک های مختلفی مثل بازی،‌ شوخی، داستان سرایی و نمایش های خنده دار، استرس کودکان را کنترل کرده و اعتماد و علاقه در آنها ایجاد می کند. این ایجاد علاقه به حدی است که بسیاری از کودکان در هنگام خروج از مطب دکتر نوبهار، دوست دارند در آینده دندانپزشک شوند.

ترس از دندانپزشکی چیزی است که می تواند در سن پایین گرفته و در بزرگسالی ادامه یابد. دکتر نوبهار اعتقاد دارد که ایجاد ارتباط مثبت در هنگام درمان بیمار کلیدی ترین مساله است. وی در دوره های مختلف داخلی و خارجی شرکت کرده و تجربه درمان برای کودکان با بیماری ها و شرایط خاص را نیز در پرونده خود داراست. وی دارای تجربه ای زیاد جهت کنار آمدن با کودکان و نوجوانان مضطرب است و تکنیک های مختلف رفتاری و روش های آیجاد آرامش مناسب برای هر کودک را اجرا می کند.

دکتر نوبهار رویکردی محافظه کارانه در دندانپزشکی دارد و معتقد است که پیشگیری باید هدف اصلی در دندانپزشکی کودکان باشد. او معتقد است که نه تنها آموزش پدر و مادر در پیشگیری از پوسیدگی، بلکه ایجاد یک رابطه مثبت و اعتماد محور با فرزندان است.

ایجاد پرونده دندانپزشکی در اوایل زندگی یک کودک مهم ترین عامل پیشگیری از بیماری و ایجاد یک محیط راحت برای بیماران است.

;