بهترین برند خمیر دندان برای کودک چیست؟

بهترین برند خمیر دندان برای کودک چیست؟

در این مقاله، بهترین برند های خمیر دندان مورد توصیه دکتر نوبهار برای کودکان در سنین مختلف را معرفی خواهیم کرد. با ما همراه باشید!

ابتدا باید یک تقسیم بنده سنی انجام دهیم. به طور کلی، کودک از نظر مصرف خمیر دندان، به یکی از گروه های زیر تعلق دارد:

۱- کودکان زیر ۳ سال: 

برای کودکان زیر سه سال لازم نیست از خمیر دندان استفاده شود و فقط مسواک زدن با آب کافی است.


۲- کودکان بیش از سه سال که کنترل بلع ندارند:

این کودکان نمیتوانند از بلعیدن خمیر دندان جلوگیری کنند و با هر بار مسواک زدن مقداری از آن را قورت می دهند. برای این دسته کودکان حتما از «خمیر دندان های بدون فلوراید» استفاده کنید. چرا که بلعیدن مداوم فلوراید مضر بوده و میتواند خطرناک باشد.

برند خمیردندان مناسب برای این گروه


برند خمیر دندان بدون فلوراید، مورد توصیه دکتر نوبهار، اوراژل (Baby orajel tooth paste) است. این خمیر دندان را میتوانید از داروخانه ها تهیه کنید. فقط به تاریخ تولید و انقضای آن دقت کنید.


۳- کودکان بیش از سه سال که کنترل بلع دارند:

این کودکان میتوانند میتوانند خمیر دندان را بدون بلعیدن آن  استفاده کنند. برای این دسته از کودکان از خمیر دندان های فلوراید دار استفاده کنید.


برند خمیردندان مناسب برای این گروه

برند مورد توصیه دکتر نوبهار برای این گروه، خمیر دندان فلوراید دار با مارک سیلکا (silca children's toothpaste) است که علاوه بر فلوراید، حاوی کلسیم نیز می باشد و بسته بندی و طعم آن نیز برای کودک جذاب است.اگر هنوز هم درباره خمیر دندان ها و سایر جزییات آنها سوال یا ابهام دارد و یا اگر درباره کودک خود به مشاوره دندانپزشکی نیاز دارید می توانید به کانال تلگرام ما بپیوندید و پرسش خود را مستقیما با دکتر نوبهار متخصصص دندانپزشکی کودکان در کرمانشاه مطرح نمایید.


نظرات سایرین درباره ی این مقاله


نام
ایمیل (اختیاری)

ممکن است به این مقالات هم علاقمند باشید


;