نکاتی برای رفتن به یک خرید بی دردسر همراه با کودکان

نکاتی برای رفتن به یک خرید بی دردسر همراه با کودکان

رفتن به خرید همراه با کودک 

خیلی اوقات والدین با کودک خود به خرید می روند. این امر در زندگی امروز، مساله ای اجتناب ناپذیر است. اما گاهی رفتن به خارید همراه با کوکان می تواند به مساله ای آزار دهنده و کلافه کننده تبدیل شود. در اینجا به نکانی مختصر و مفید اشاره می شود که باعث خواهد شد کودکان و والدین هر دو راضی از خرید برگردند و دلخوری ها به حداقل برسد. 

۱- یک کوله پشتی یا ساک دستی جادار، همراه داشته باشید.

کودکان به ویژه کم سن و سال تر ها، نیازمندی های مختلفی راطلب میکنند. به ویژه بچه های امروزی که به قول معروف هزار تا ادا و اصوال دارند. برای کودک خود مقداری شکلات یا هله هوله هایی که ممکن است هر روز اجازه خوردن آنها را نداشته باشد، همراه خود ببرید. این مساله باعث می شود کودک آستانه تحمل بالاتری پیدا کند و کمتر نق بزند. ضمنا یکی دو مورد اسباب بازی مورد علاقه او یا چیزهایی که او را مشغول می کند در ساک همراه داشته باشید تا در هنگامی که در صف منتظرید یا میخواهید در اتاق پرو لباسی را امتحان کنید، کودک مشغول باشد.

۲- برای کودکان وظیفه ای ساده تعیین کنید.

برای اینکه کودک را مشغول کنید می توانید برای او یک وظیفه ساده تعیین کنید. کودکان بسیار دوست دارند که مفید باشند و کمک کنند. مثلا در زمان خرید از فروشگاه های زنجیره ای می توانید وظیفه پیدا کردن چند قلم کالای ساده (مثلا شیر و بیسکوییت و مایع ظرفشویی) را به عهده او بگذارید. برای انگیزه بیشتر میتوانید برای او یک جایزه کوچک هم قرار دهید تا با پیدا کردن هر کدام از این موارد، جایزه را دریفات کند. 

۳- بازی هایی مخصوص خرید اختراع کنید.

می توانید راه رفتن و گشتن در مکان های خرید را به مساله ای لذت بخش برای کودک بدل کنید. مثلا می توانید به بچه ها بگویید: بیا ببینیم میتونیم چند تا موزاییک در خط صاف حرکت کنیم، بدون اینکه به آدم دیگه ای برخورد کنیم. شما میتوانید در این بازی ها با کودک مسابقه دهید یا اگر دو یا چند کودک هستند، آنها را به بازی کردن با هم تشویق کنید. 

۴- به کودک اجازه دهید که دوستش را هم با خودش بیاورد.

اگر اجازه گرفتن از والدی دوست کودکتان، برای بیرون بردن او کار سختی نیست. حتما این مساله را امتحان کنید. اینکه کودک شما همدمی داشته باشد و با دوست مورد علاقه اش به خرید برود، حتما در روحیه او تاثیر گذار است و باعث می شود کودک دست از سر شما بردارد و سرش به کار خودش باشد!نظرات سایرین درباره ی این مقاله


نام
ایمیل (اختیاری)

ممکن است به این مقالات هم علاقمند باشید


;