پنج مزیت اصلی قصه گفتن برای کودکان

پنج مزیت اصلی قصه گفتن برای کودکان


پنج نکته مفید که در قصه گفتن برای بچه ها نهفته است:


۱- رشد و بالندگی دایره زبانی کودک

قصه گویی برای کودک باعث می شود او با کلمات و اصطلاحات جدید آشنا شود و چون این موارد را در بطن یک قصه می شنود& معنی درست و کاربرد دقیق آنرا نیز یاد میگیرد. این مساله برای رشد مغزی کودک شما و افزایش مهارت سخن گفتن، بسیار مفید است. 


۲- آماده سازی کودک برای تحمل چالش ها و موقعیت هاسی سخت:

فیلم های سینمایی، رمان های بزرگسالان و داستان های کودکانه یک چیز مشترک دارند. آن هم بروز یک موقعیت سخت و چالشی است که قهرمان یا شخصیت های داستان باید با موفقیت از آن گذر کنند. این مساله اعتماد به نفس کودک را برای مواجهه با موقعیت های چالشی افزایش داده و به او آموزش می دهد که برای به دست آوردن، باید تلاش کرد و جنگید. کودکان با شنیدن قصه ها درک میکنند که زندگی از روزهای آسان و سخت تشکیل شده و بالا ئایین داشتن در زندگی& مساله ای عادی است.

۳- تقویت حافظه کودک

قصه ها دارای جزییات مختلفی از جمله نام شخصیت ها، شهر ها، اشیا و... هستند که کودک برای فهمیدن داستان و لذت بردن از آن، این موارد را به ذهن می سپارد.

با قصه های ساده که تعداد شخصیت ها و جزییات کمتری دارند شروع کنید و کم کم قصه های گسترده تر را برای کود بخوانید تا حافظه ی او برای دوره تحصیل و  مهارت های اجتماعی روزمره آشنا شود.

۴- تقویت قوی تخیل و تصور کودک

قصه و کتاب منشا بروز تخیل و تصور در انسان است. قصه های کودکانه سرشار از تصاویر زیبا و جذاب برای کودک است. این مساله باعث تقویت خلاقیت در کودک شده و قدرت تجزیه و تحلیل مسایل انتزاعی را در او بالا می برد. 

۵- بالابردن اطلاعات عمومی و ویسع کردن دید کودک

داستان ها سرشار از جزییات جغرافیایی، فرهنگی، تاریخ و مسایل و نکاتی است که باعث میشود دید افق های دید کودک شما گسترده شود و جهان بینی او تکامل بیشتری بیابد. فراموش نکنید که کتاب بهترین دوست بشر است. نظرات سایرین درباره ی این مقاله


نام
ایمیل (اختیاری)

ممکن است به این مقالات هم علاقمند باشید


;