ایده‌های خلاقانه برای برگزاری جشن تولد کودکان

ایده‌های خلاقانه برای برگزاری جشن تولد کودکان

تولد یکی از خاطره انگیزترین روزهای زندگی است که اهمیت بسیاری برای همه افراد به خصوص کودکان دارد. برای کودک مهم است که این روز را در کنار دوستانش جشن بگیرد و به بازی بپردازد.

برگزاری اولین جشن تولد برای بسیاری از والدین از اهمیت بالایی برخوردار است. این که چه کیکی انتخاب کنید یا چه لباسی بپوشید، چه غذایی سرو کنید، چه تعداد مهمان دعوت کنید، برای انتخاب تم تولد و تزئین خانه چه کار کنید، همه از مواردی است که برای برگزاری جشن تولد هیجان انگیز لازم است.

برگزاری جشن تولد بیشتر از هر چیز به برنامه ریزی دقیق احتیاج دارد. شما به عنوان والدین فرزندتان باید از قبل تمام شرایط و لوازم مراسم را در نظر گرفته و آماده کنید. آماده سازی این شرایط دغدغه والدینی است که تمایل دارند تا شرایط به خوبی پیش برود. البته مهمانان نیز دغدغه انتخاب هدیه تولد را دارند، تا هم متناسب با سن کودک باشد و هم او را خوشحال کند.

تم جشن تولد کودک

برای برگزاری جشن تولد، انتخاب تم تولد ویژگی جذابی را به مراسم شما اضافه می‌کند و نظم خاصی را به وجود می‌آورد. باتوجه به جنسیت کودک، باید انتخاب کنید که از چه رنگ یا از کدام شخصیت کارتونی خوشش می‌آید. بعد مراسم را با تم مورد علاقه او بیارایید. حتی می‌توانید از شرکت‌هایی که در این زمینه مشاوره می‌دهند یا دکوراتورهای مخصوص چیدمان تولد دارند کمک بگیرید.

برای جذابیت برگزاری تولد می‌توانید از تم‌های مختلفی استفاده کنید. تم دخترانه یا پسرانه یا ترکیبی از این دو زیبایی خاصی به مراسم شما می‌بخشد و همیشه در خاطره کودکتان می‌ماند. در ادامه چند نمونه تم تولد پسرانه و دخترانه برای آشنایی بیشتر معرفی می‌کنیم.

تم تولد پسرانه

تم هواپیما

برای اجرای تم تولد بهتر است نسبت به علاقه کودکان آگاهی داشته باشید. معمولا تم هواپیما، فوتبال و شخصیت‌های کارتونی تم مورد علاقه بسیاری از پسران است. برای اجرای این تم می‌توانید از انیمیشن‌ها و کارتون‌های مورد علاقه او استفاده کنید یا با جستجو در اینترنت از عکس‌ها ایده بگیرید.

می‌توانید با مقوا شکل‌هایی به صورت هواپیما درست کنید و آن را از لوستر آویزان کنید یا غذا و خوراکی‌ها را به شکل هواپیما تزئین کنید. سفارش کیک هواپیما انتخاب جذابی می‌تواند برای مراسم تولد پسران باشد. می‌توانید از ظرف‌هایی که عکس یا طرح هواپیما دارند استفاده کنید. برای هماهنگی کودک با بچه‌های دیگر نیز می‌توانید از کلاه خلبانی استفاده کنید.

تم ماشین

اکثر پسران علاقه زیادی به ماشین و ماشین بازی چه به صورت واقعی و چه به صورت مجازی دارند. سفارش کیک ماشین، استفاده از ظروفی که طرح ماشین دارند یا تزئین میز کیک با ماشین‌های کوچیک فضای تم تولد را بسیار پسرانه می‌کند. برای خرید هدیه نیز می‌توانید دستگاه‌های بازی ویدئویی را به او هدیه دهید. به طور مثال پلی استیشن، مورد علاقه کودکان و حتی بزرگسالان بسیاری است.

تم شکلک‌های تلگرام

حتما همه شما شکلک‌های تلگرام را دیده‌اید. انتخاب این شکلک‌ها به عنوان تم تولد به خاطر متنوع بودن جذابیت خاصی دارد. می‌توانید ماسک این شکلک‌ها را درست کرده و به مهمان‌ها بدهید. تزئین آویز با شکلک نیز ایده جالبی است. در فروشگاه‌های بسیاری لباس این تصاویر طنزآمیز وجود دارد و اگر تمایل داشتید می‌توانید برای روز تولد کودک تهیه کنید.

تم تولد دخترانه

حالا به سراغ تم تولد دخترانه می‌رویم. دنیای زیبای دختران پر از رنگ و تنوع است و بی نهایت تم می‌توان برای آن در نظر گرفت.

تم صورتی

رنگ مورد علاقه بسیاری از دختران، صورتی است. برای تزئین محیط منزل می‌توانید از کاغذ رنگی‌های صورتی و سفید و یاسی و بنفش استفاده کنید. تلفیق چند رنگ مختلف باعث زیبایی بیشتر تم تولد فرزند شما می‌شود. انتخاب کیک و ظروف صورتی با رنگ‌های تیره و روشن جلوه خاصی به مراسم شما می‌بخشد. از عروسک‌هایی که دارد برای چیدن میز خوراکی‌ها استفاده کنید.

تم پرنسسی

اکثر دختران داستان سیندرلا را شنیده‌اند و خودشان را در لباس او تصور کرده‌اند. دختر بچه‌ها علاقه بسیار زیادی به شخصیت‌های کارتونی دارند و دوست دارند که همانند آن‌ها باشند. وسایل‌شان مانند پرنسس مورد علاقه‌شان باشد. دلیل این علاقه رنگ‌هایی است که در کارتون‌ها دیده می‌شود و جلوه بصری جذابی که ایجاد می‌کند نظر بچه‌ها را جلب می‌کند.

تم فرشته

تم فرشته بسیار زیبا و لطیف است. اگر می‌خواهید برای کودک یک ساله خود جشن تولد بگیرید بهتر است از این تم استفاده کنید. لباس فرشته، پر، بال فرشته و چوب جادویی کودک شما را همچون فرشته زیبا می‌کند. اکثر دختران کوچک حس خوبی نسبت به این اسم دارند و از این که لباس‌های مخصوص فرشته را بپوشند ذوق و شوق خاصی از خود نشان می‌دهند.

بازی‌های جشن تولد

برای جلوگیری از یکنواختی تولد، بازی و سرگرمی برای کودکان فراهم کنید. در این شرایط بازی‌های جمعی هیجان و جذابیت بیشتری دارد. کودکان به جای اسباب بازی تمایل دارند تا با دوستان بزرگتر از خود بازی کنند. در کنار کودکان به فکر سرگرمی برای بزرگ‌تر ها هم باشید. بهتر است کودکان را در کنار هم جمع کنید و بزرگترها در اتاقی دیگر باشند تا کودکان احساس راحتی در هنگام بازی و شادی داشته باشند.

دو نمونه بازی رایج را در ادامه به شما معرفی می‌کنیم.

بازی با هیجان کم

بازی‌هایی متناسب با سن کودکان انجام دهید. مثلا برای کودکان بزرگ‌تر صندلی بازی و کودکان کوچک‌تر تشک بادی و نرم قرار دهید. در این صورت کودکان کوچک‌تر در برخورد با کودکان بزرگ‌تر آسیب نخواهند دید.

لگوی خانه سازی

کودکان علاقه زیادی به بازی با لگو‌ها دارند. رنگارنگ بودن لگوها باعث سرگرم شدن کودکان در جشن تولد می‌شود. لگو حتی برای بزرگ‌تر ها یک نوستالژی محسوب می‌شود. می‌توانید این بازی را به صورت مشترک بین کودک و بزرگ‌تر انجام دهید. شما بسازید و او خراب کند.

نحوه دعوت مهمانان تولد

برای دعوت از مهمانان بهتر است دعوت‌نامه‌ها را سه هفته قبل از شروع ارسال کنید. اگر تولد تم خاصی دارد آن را در دعوت‌نامه اطلاع دهید. دعوت از مهمانان نا آشنا و دور باعث ناآرامی کودک می‌شود. هنگام باز کردن هدیه‌ها اسامی را بنویسید تا در آینده جبران کنید.

انتخاب کیک جشن تولد

معمولا اکثر کودکان جشن تولد خود را به خاطر ندارند. اما برگزاری این مراسم برای والدین اهمیت ویژه‌ای دارد و خاطرات دلنشینی به جای می‌گذارد. برای انتخاب و سفارش کیک تولد طبق برنامه پیش بروید تا همه چیز هماهنگ باشد. اگر کودک به شخصیت یا وسیله جالبی علاقه دارد، بهتر است کیک تولدش را به آن شکل سفارش دهید یا تصویر خودش را روی کیک قرار دهید.

در جشن تولد کودک شما ممکن است کودکان هم‌سن او نیز شرکت کنند، برای حفظ سلامتی کودکان و جلوگیری از آسیب دندان کودکان بهتر است از کیک‌های سالم استفاده کنید تا شکر و خامه کمتری داشته باشد. به جای آن می‌توانید از میوه برای تزئین کیک استفاده کنید.

امیدواریم مقاله ایده‌های خلاقانه برگزاری جشن تولد کودک، برای شما مفید و قابل استفاده باشد. برای مطرح کردن سوالات خود و گرفتن مشاوره رایگان در زمینه دندانپزشکی کودکان می توانید به کانال تلگرام ما بپیوندید و یا از قست «از دکتر بپرس» سایت استفاده کنید.
نظرات سایرین درباره ی این مقاله


نام
ایمیل (اختیاری)

ممکن است به این مقالات هم علاقمند باشید


;