چگونه بوی بد دهان کودک را از بین ببریم؟

چگونه بوی بد دهان کودک را از بین ببریم؟

حدود 50 درصد از آمریکایی ها به تنفس بد بو شناخته می شوند. البته این مسئله فقط به جوانان محدود نمی شود. کودکان نیز شکل های مختلفی از این عفونت را تجربه می کنند. در هر حال روش هایی برای جلوگیری از عفونت های دهانی کودکان وجود دارد.

مواد غذایی مانده

معمولا پس از صرف غذا مقداری از مواد غذایی بین دندان ها باقی می ماند و به تدریج باعث بدبویی تنفس می شود. در صورت عدم توجه به بهداشت دهان، بقایای مواد غذایی می تواند باعث ایجاد پوسیدگی روی حفره های دندانی شود.

راه حل مناسب: پس از صرف غذا دهان خود را بشویید.

برای پیشگیری از پوسیدگی دندان، به کودک آموزش دهید که پس از صرف غذا، مقداری آب خنک را حدود 30 ثانیه در دهانش نگه دارد. با بهره گیری از این روش مواد غذایی که در حفره های دندان مانده به راحتی از بین می روند.

خشکی دهان

خشکی دهان می تواند بوی بد دهان را تشدید کند. معمولا خشکی دهان زمانی ایجاد می شود که دهان بزاق کافی ترشح نکند. خشکی دهان می تواند ناشی از کمبود آب یا نبود رطوبت کافی باشد. البته جای نگرانی نیست چون این مسئله به آسانی حل می شود.

راه حل مناسب: ترشح بزاق را تحریک کنید.

خشکی دهان معمولا با خوردن غذاهایی مثل پنیر، سیب یا هویج برطرف می شود. با ترشح بزاق فضای دهان تازه و مرطوب می شود. مطمئن شوید که کودکتان هر روز 8 تا 10 لیوان آب بنوشد. اگر این راه حل ها تاثیری نداشت برای تعیین وقت ملاقات با مطب دکتر نوبهار تماس بگیرید.

روتین مراقبت از دندان

اولین دلیل بروز عفونت دهان در کودکان بهداشت ضعیف دندان است. با داشتن یک برنامه منظم می توانید به خوبی از دندان ها مراقبت کنید. ممکن است زمان زیادی طول بکشد اما نتیجه مطلوبی دارد.

راه حل مناسب: یک برنامه برای مراقبت و بهداشت دهان و دندان تهیه کنید.

کودک را ملزم کنید که روزی دو بار به مدت 2 دقیقه دندان هایش را مسواک بزند و یک بار در روز از نخ دندان استفاده کند. اهمیت و نحوه استفاده از نخ دندان را به کودک آموزش دهید تا میان دو دندان و زیر لثه ها را به خوبی تمیز کند. در هنگام مسواک زدن و استفاده از نخ دندان با کودک همراهی کنید تا اهمیت بهداشت دندان را درک کند و به انجام روتین های مراقبت از دندان پایبند باشد. یادآوری و همراهی والدین، کودک را در مسیر یادگیری مراقبت های دهان و دندان نگه می دارد.

ما می توانیم مانند یک اژدها نفس بکشیم!

عفونت های دهانی کودک سخت و اذیت کننده به نظر می رسند. اگر نفس کودک شما به طور دائم بد بو است می توانید در اسرع وقت به مطب مراجعه کنید. دکتر نوبهار متخصص دندانپزشکی کودکان به شما کمک می کنند تا علت بوی بد دهان کودکتان را پیدا کرده و برای از بین بردن آن اقدامات لازم را انجام دهید.


نظرات سایرین درباره ی این مقاله


نام
ایمیل (اختیاری)

ممکن است به این مقالات هم علاقمند باشید


;