بهترین خمیردندان برای کودکان چیست؟

بهترین خمیردندان برای کودکان چیست؟

مسواک زدن یکی از مهمترین کارها برای حفظ سلامتی دهان و دندان است. با این وجود بسیاری از خمیردندان ها با سایش دندان ها می توانند به لبخندهای زیبا آسیب برسانند.

خمیردندان ها حاوی ساینده های خشن هستند که می توانند مینای دندان را از بین ببرند. هنگامی که به دنبال خمیردندان مناسب برای فرزند خود هستید، حتما خمیردندانی را انتخاب کنید که توسط انجمن دندانپزشکی آمریکا توصیه شده است. همان طور که روی جعبه و  تیوپ خمیردندان نشان داده شده است، این خمیردندان ها تحت آزمایش قرار گرفته اند تا از سالم بودن آن ها برای استفاده کودکان اطمینان حاصل شود.

برای استفاده از خمیر دندان به اندازه (یک دانه برنج) برای مسواک زدن دندان های کودک کمتر از 3 سال استفاده کنید. برای کودکان 3 تا 6 ساله، از مقداری خمیردندان به اندازه یک (نخود) استفاده کنید و در هنگام مسواک زدن به کودک خود کمک کنید. به یاد داشته باشید که کودکان خردسال توانایی مسواک زدن دندان های خود را به تنهایی ندارند. مراقب باشید کودکان بعد از مسواک زدن، خمیردندان اضافی نخورند.


اگر هنوز هم درباره خمیردندان و مسواک زدن و جزییات آن برای کودک دلبندتان سوالی دارید، می توانید به کانال تلگرام ما بپیوندید و یا از طریق واتس اپ ما پرسش خود را مستقیما با دکتر نوبهار متخصصص دندانپزشکی کودکان مطرح نمایید.نظرات سایرین درباره ی این مقاله


نام
ایمیل (اختیاری)

ممکن است به این مقالات هم علاقمند باشید


;