بهترین زمان برای ارتودنسی دندان ها چه زمانی است؟

بهترین زمان برای ارتودنسی دندان ها چه زمانی است؟

برای اکثر ما یا اطرافیان پیش آمده که دندان هایمان را در کودکی ارتودنسی کرده باشیم. معمولا در اثر فشاری که به فک یا دندان ها وارد می شود، غذا خوردن و تکلم با مشکل مواجه می شود. در مواردی وجود درد در ناحیه لثه و فک منجر به نزدیکی و از بین رفتن فاصله دندان ها می شود و در اصطلاح دندان ها به یکدیگر می چسبند و امکان دارد کج شوند.

ایجاد خارش یا گزش های دردناک می تواند در سن 2-3 سالگی تشخیص داده شود. برای کاهش نیاز به درمان عمده ارتودنسی می توان اقدامات اولیه را در سنین پایین انجام داد.

مرحله اول - درمان زودرس: این دوره از درمان شامل سنین 2 تا 6 سال است. در این سن کم، نگران گسترش قوس های دندانی رشد نکرده، از بین رفتن زودرس دندان های اولیه و عادت های مضر مانند مکیدن انگشت یا انگشت شست هستیم. درمان آغاز شده در این مرحله اغلب بسیار موفق است و بسیاری از اوقات، البته نه همیشه، می تواند نیاز به درمان ارتودنسی / ارتوپدی دندان در آینده را از بین ببرد.

مرحله دوم – درمان ترکیبی: این دوره سنین 6 تا 12 سال را شامل می شود. با رشد دندان های دائمی (جلو) در شروع 6 سالگی نگرانی های درمانی بسیاری در مورد ناسازگاری فک و مشکلات مجدد دندان وجود دارد. در صورت تشخیص به موقع، این مرحله ای بسیار عالی برای شروع درمان است زیرا بافت های سخت و نرم فک کودک شما معمولاً به نیروها و فشارهای ارتودنسی یا ارتوپدی پاسخگو هستند.

مرحله سوم – درمان در بزرگسالی: این مرحله به دندان های دائمی و ارتباط عمیق بین دندان ها می پردازد و از تکنیک های ویژه درمانی برای این سنین استفاده می کند.

اگر هنوز هم درباره ارتودنسی دندان و جزییات آن برای کودک دلبندتان سوالی دارید، می توانید به کانال تلگرام ما بپیوندید و یا از طریق واتس اپ ما پرسش خود را مستقیما با دکتر نوبهار متخصصص دندانپزشکی کودکان مطرح نمایید.
نظرات سایرین درباره ی این مقاله


نام
ایمیل (اختیاری)

ممکن است به این مقالات هم علاقمند باشید


;